Zabiegi

Kobieta po plastyce podbrodka


Bez wątpienia najistotniejszym przesłaniem związanym z chirurgią plastyczną  jest fakt, że na dzień dzisiejszy jest ona w stanie rozwiązać ogromną ilość problemów ludzkich związanych z wizualną akceptacją samego siebie. Jest to możliwe oczywiście przy spełnieniu kilku kluczowych warunków w tym przede wszystkim racjonalizmu pacjenta oraz  fachowości, doświadczeniu i odpowiedzialności chirurga plastyka. Z różnych przyczyn nie jest  to jednak takie łatwe, proste no i tanie. Uni Klinik oferuje Państwu wszystkie elementy tej układanki leżące po stronie medycznej. Pozostałe elementy leżą po stronie pacjenta.

Jednym z głównych zadań stawianych przed zespołem zarządzającym Uni Klinik jest uświadomienie naszym pacjentom, czym w rzeczywistości jest estetyczna chirurgia plastyczna. Dążymy do tego, aby nasi pacjenci w rozmowie z nami uzyskali jak najwięcej prawdziwych i rzetelnych informacji na temat naszych możliwości. Usłyszycie Państwo od nas zarówno dobre, jak i mniej radosne informacje. Dostaniecie zarówno beczkę miodu, ale również i małą łyżeczkę dziegciu. Chcielibyśmy, aby chirurgia plastyczna nie była postrzegana wyłącznie przez pryzmat portali plotkarskich publikujących zdjęcia  oszpeconych ludzi, skrajnie zdesperowanych i gotowych   niemal na wszystko, aby tylko nieustannie pozostawać młodym. Nie wierzmy również bezgranicznie w jej możliwości przedstawione chociażby w filmie Pedro Almodovara "Skóra, w której żyję". Jak to w życiu zazwyczaj bywa, pomiędzy białym, a czarnym jest również kolor pośredni.

Właśnie dlatego zawsze staramy się Państwu przekazać realną informację, na temat naszych możliwości w zakresie zmian Waszego wyglądu. Nie zawsze niestety są to informacje wyłącznie optymistyczne. Trzeba pamiętać bowiem, że niemal za każdym zabiegiem stoją również jakieś czasowe niedogodności związane chociażby z procesem gojenia. Nie zawsze również będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom pacjentów, u których nierzadko wyobrażenie o zmianach, które u nich zajdą, jest zbyt daleko idące. Krótko mówiąc nie chcemy być postrzegani jako czarodzieje z magiczną różdżką mogący zrobić z ludzkim ciałem co tylko zechcą. Z naszej strony możemy  jednak Państwu zagwarantować doskonały, uczciwy i zawsze dający z siebie wszystko zespół medyczny. Zespół ten niewątpliwie zrobi wszystko co w jego mocy, aby byli Państwo zadowoleni z efektów operacji.

Również dla kadry zarządzającej Uni Klinik priorytetowym celem jest to, aby każdy pacjent opuszczający klinikę był zadowolony z wykonanej usługi. Mając na uwadze dużą ilość pacjentów, problemów z którymi do nas trafiają, różnorodności organizmów, a także cech osobowościowych nie jest to łatwe zadanie. Nie mniej jednak zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę z pacjentami. 

 

Chirurgia Plastyczna dla kobiet

W Uni Klinik interwencja chirurgiczna może być dla wielu kobiet narzędziem, przy pomocy którego uzyskać mogą upragniony przez nie powrót do sylwetki jaką posiadały w przeszłości. Niestety ze względu na upływ czasu, przebyte ciąże, choroby, okresy słabości ich ciało z czasem zaczyna nabierać niepożądanych przez nie kształtów. W wielu przypadkach uzyskanie tradycyjnymi metodami oczekiwanego wyglądu jest bardzo trudne i nie przynoszą skutku ani stosowane różnego rodzaju diety, aktywność fizyczna, czy też próbowane przez wiele kobiet „rewelacyjne (prze)reklamowane produkty” mające jednocześnie odmładzać, odświeżać naciągać i rozluźniać, usuwać i wypełniać  itp.:-)

Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która co prawda nie jest w stanie zastąpić zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej, ale pomoże za to cofnąć nieodwracalne de facto zmiany fizyczne spędzające sen z powiek kobiet.

Operacje kosmetyczne pozwalają także spełniać marzenia kobietom, których wygląd określonych partii ciała nigdy ich nie zadowalał.  Sztandarowym przykładem jest tu oczywiście operacja powiększania biustu, która wraz z liposukcją i korektą nosa jest najczęściej wykonywanym tego rodzaju zabiegiem. Dzięki poprawie swojego wyglądu, kobiety stają się zazwyczaj szczęśliwsze, radośniejsze, a ich samopoczucie i samoocena ulega znacznemu polepszeniu.

Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej zazwyczaj nie jest łatwe, ale warto od razu wskazać, że statystycznie większość kobiet, które już raz wykonały zabieg, jest gotowa do wykonania kolejnych.

Ważne jest, aby osoba wstępnie zainteresowana operacją plastyczną zbudowała swoją wiedzę na jej temat w sposób rzetelny i obiektywny. Bez wątpienia jest to łatwiejsze w przypadku gdy na przykład najbliższa koleżanka wykonała już taką operację i podzieliła się wszelkimi wrażeniami dotyczącymi lekarza,  zabiegu, rehabilitacji, kliniki, a przede wszystkim gdy można naocznie i osobiście zobaczyć efekty takiego zabiegu.

Gdy jednak nie ma takiej możliwości to należy skupić się przede wszystkim na tym, aby swoje ciało oddać w ręce chirurga plastyka posiadającego jak największe doświadczenie w wykonywaniu określonego zabiegu. Niestety nie zawsze w tym przypadku należy się kierować względami ułomnej jak się często później okazuje oszczędności, gdyż jak pokazuje życie, dobry produkt jest zazwyczaj trochę droższy niż ten gorszy. Wyższa cena wynika często nie tylko z różnicy w umiejętnościach i doświadczeniu operatora, ale również z wyższej jakości całokształtu usługi jaką jest operacja plastyczna.  Na usługę tą, poza oczywiście samym zabiegiem, składa się cały szereg istotnych elementów takich jak poziom samej kliniki, jakość stosowanych leków, opieka personelu medycznego, indywidualne podejście do klienta itp.

 

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn

Na dzień dzisiejszy mężczyźni stanowią istotny procent wszystkich pacjentów Uni Klinik. Należy zaznaczyć, że w większości przypadków przyczyną zgłaszania się przez nich do chirurga plastyka jest chęć poprawienia widocznych niedoskonałości swojego ciała istniejących bądź to od urodzenia, bądź też nabytych przez nich w wyniku dojrzewania a także różnego rodzaju urazów, wypadków itp. Wśród tej grupy zabiegów na czele wysuwa się niewątpliwie korekta nosa, ginekomastia oraz operacje odstających uszu.


Dopiero w drugiej kolejności mężczyźni kierują swoje kroki do kliniki po to, aby pomógł im w walce z upływającym czasem  i aby pomógł im utrzymać młody wygląd i poprawił zmieniające się z wiekiem poszczególne partie ciała. Jest to generalnie sytuacja odwrotna, aniżeli w przypadku czynników decydujących o wykonaniu operacji plastycznych u kobiet, które znacznie częściej kierują się wolą przywrócenia swojego poprzedniego wyglądu np. sprzed ciąży, sprzed utycia  itp. lub też gdy chcą osiągnąć lepszy wygląd określonych partii ciała od tego, jakim naturalnie zostały obdarzone przez naturę.


Nie zważając jednak na okoliczności leżące u podstaw męskiej decyzji o oddaniu się w ręce chirurga plastyka należy stwierdzić, że nasze społeczeństwo systematycznie przekonuje się, że chirurgia plastyczna nie jest przeznaczona głównie dla ludzi medialnych, celebrytów  itp. Pacjentami kliniki chirurgii plastycznej są dzisiaj zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, niezależni finansowo, jak również  klasa średnia.

Możliwość kredytowania zabiegów otwiera także możliwości dla osób które nie byłyby w stanie szybko odłozyć oszczędności na zabieg. Zdecydowaną większość z tych osób charakteryzuje fakt, że ich wygląd bezpośrednio wpływa na stan ich samopoczucia i powoduje, że są oni gotowi zrobić coś, o czym do tej pory myśleli, że nie jest przeznaczone dla nich.  Dzięki temu aktualnie nie jest dziwne i niespotykane, ze mężczyźni oprócz korekty złamanego w przeszłości nosa, wykonują również lifting twarzy, liposukcję itp.
 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat typowych zabiegów wykonywanych w Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna. Są to informacje które pozwolą Państwu wstępnie przybliżyć istotę określonego zabiegu. Jeśli nie znajdujecie Państwo w tych opisach odpowiedzi na swoje pytania i problemy, to uprzejmie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, za pomocą którego możecie Państwo nas poprosić o bardziej szczegółową informację w konkretnym przypadku, bądź też umówić się na konsultację z którymś z naszych chirurgów plastyków.