Wypełnianie łydek

Kobieta po plastyce podbrodka


Nie ulega wątpliwości, że z estetycznego punktu widzenia  kształt kobiecych łydek, powinien całkowicie współgrać z kształtem kolan, ud i bioder. W rzeczywistości niezadowolenie kobiet związane z nienajlepszym wyglądem ich łydek wynika zazwyczaj ze zbyt obfitego ich kształtu. Rzadziej zdarza się natomiast problem posiadania zbyt szczupłych  łydek. W celu rozwiązania tego problemu i poprawy proporcji, chirurgia plastyczna daje mozliwość nadania łydkom właściwego kształtu poprzez ich wypełnienie tkanką tłuszczową pacjenta. Dzięki właściwie przeprowadzonemu przeszczepowi tkanki tłuszczowej, łydce można nadać pożądany kształt przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego, ładnego wyglądu.   Własna tkanka tłuszczowa pacjenta, uważana jest za najlepszy wypełniacz, gdyż jest bezpieczna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Ponadto własna tkanka posiada następujące korzystne cechy: jest kompatybilna biologicznie, nie posiada cech antygenu, nie wywołuje stanu zapalnego, nie jest toksyczna, jest stabilna po podaniu, nie przemieszcza się z miejsca podania, jest w miarę trwała i jednocześnie wchłanialna, i co ważne wygląda naturalnie.
Tkanka do przeszczepu pobierana jest na zasadzie odsysania tłuszczu z okolicy, gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzykiwana w nowe miejsca.

Istotną rzeczą o której należy zawsze pamiętać przy okazji wykonywania zabiegów z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej jest fakt, że jest to zabieg niosący wysoki procent zadowolenia jednakże posiada jednocześnie cechy zabiegu z efektem trwałym jak i przemijającym. Trwały efekt jest wynikiem wgojenia się części komórek tłuszczowych, zaś  przemijający efekt poprawienia jakości skóry jest wynikiem wchłaniania się części tkanki tłuszczowej.  W celu uzyskania w całości  długoterminowego wyniku, zabieg należy powtórzyć trzykrotnie w odstępach 6-12 miesięcy. Za każdym razem część przeszczepu wgaja się na trwałe. Po trzecim razie wystarczy zabieg powtarzać co kilka lat.

 

Przeciwwskazania: 

choroby przewlekłe, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby metaboliczne, infekcje.

Ograniczeniem do wykonania zabiegu, może być także niski poziom tkanki tłuszczowej, co powoduje trudności w pobraniu materiału do przeszczepu.