Powiększenie ust

Kobieta po plastyce podbrodka

 

Powiększenie ust przy pomocy wypełniacza

Najpopularniejszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem powiększenia ust jest na dzień dzisiejszy  stosunkowo prosty i szybki zabieg z użyciem wypełniacza. Zabieg ten polega na precyzyjnym i umiejętnym wstrzyknięciu odpowiednio przygotowanej substancji do warg i w okolice kącików ust. Wyniki uzyskane dzięki tej metodzie są bardzo dobre, zaś ewentualne powikłania występują bardzo rzadko. Dodatkowo należy powiedzieć, że oczekiwane efekty są widoczne niedługo po zabiegu, zaś sama procedura może być wykonana w warunkach gabinetu zabiegowego, a nie sali operacyjnej. Czynniki powyższe, a także atrakcyjna cena decydują    o ogromnej popularności tego zabiegu.

 

Powiększenie ust przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej

Alternatywą dającą równie dobre i jeszcze trwalsze efekty jest powiększenie ust za pomocą własnej tkanki tłuszczowej.  Własna tkanka tłuszczowa pacjenta uważana jest za najlepszy wypełniacz, gdyż jest bezpieczna, naturalna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu. Tkanka do przeszczepu pobierana jest przy użyciu strzykawki na zasadzie odciągnięcia tłuszczu z okolicy, gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzyknięta zostaje w nowe miejsce. Powiększenie ust przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej daje zazwyczaj efekt bardziej długotrwały, a także pozwala nie tylko pogrubić i uwydatnić usta, ale również rozprostować zmarszczki nad górną wargą lub unieść kąciki ust. 

Pomimo niskiego stopnia inwazyjności zabiegu i braku blizn, to jednak ze względu na konieczność pobrania tkanki tłuszczowej, jest to procedura chirurgiczna, którą należy wykonać na sali operacyjnej w obecności wysokowykwalifikowanego personelu medycznego. Pacjent może opuścić klinikę niedługo po zabiegu.