Powiększenie piersi

Mid_cb7a69b1a2f99c444a5c680273bb2e10


Powiększenie biustu to jedna z operacji wykonywanych w Uni Klinik - Chirurgia Plastyczna, która spełnia marzenia ogromnej grupy kobiet. Dla niektórych kobiet to jedyny sposób, aby wielkość i wygląd ich biustu w końcu dał im satysfakcję i zadowolenie. Najczęściej pacjentkami wykonującymi zabieg powiększania piersi są młode kobiety, których biust nie jest zbyt okazały lub też występuje u nich duża asymetria.
Naszymi pacjentkami są również panie, u których piersi niemalże zanikły na skutek karmienia po porodzie. Nierzadkie jest także zgłaszanie się pacjentek w wieku dojrzałym, u których decyzja o wykonaniu tego zabiegu  zrodziła się stosunkowo późno. Należy w tym miejscu wyraźnie stwierdzić, że co do zasady wiek nie jest przeszkodą w wykonaniu tego typu operacji. 

 

 

Popularność powiększania biustu ma zapewne związek z coraz to większą świadomością społeczną związaną ze zrozumieniem doniosłości faktu zadowolenia z własnego wyglądu. Niewątpliwie przecież akceptacja własnego ciała, większe poczucie atrakcyjności fizycznej, pozbycie się kompleksów oraz większa satysfakcja z życia erotycznego w sposób ogromny wpływa na stan psychiczny kobiety. 

 

Implanty silikonowe (protezy silikonowe) i ich właściwy wybór

 

Dla uzyskania jak najlepszych efektów powiększania piersi, w UNI KLINIK- Chirurgia Plastyczna używa się wyłącznie nowoczesnych, najwyższej światowej klasy silikonowych protez. Implanty te różnią się między sobą ze względu na wielkość, jak również ze względu na kształt i rodzaj wypełnienia. Występują zatem protezy okrągłe oraz anatomiczne zwane potocznie „łezkami”. Znajdujący się wewnątrz implantu silikon, który może mieć różny stopień twardości jest tak skonstruowany i zagęszczony, że nie ma możliwości jego ewentualnego wyciekania, jak to w przeszłości bywało w przypadku protez wypełnianych m.in. solą fizjologiczną.

Jednym z głównych warunków prawidowego wykonania operacji powiększenia piersi, jest właściwy dobór wielkości i kształtu protezy silikonowej do wymiarów konkretnej pacjentki. W rzeczywistości jest to proces polegający na dokładnym zmierzeniu przez chirurga plastyka określonych parametrów pacjentki, a także na uwzględnieniu przy doborze implantu jej budowy anatomicznej. Dopiero prawidłowe wykonanie powyższych czynności pozwoli na odpowiednie dobranie rodzaju i wielkości implantu, który będzie w takim przypadku "uszyty na miarę" konkretnej pacjentki. Jak uczy życie, ogromne znaczenie dla prawidłowego doboru protezy odgrywa nie tylko wiedza i doświadczenie chirurga plastyka, ale również jego osobowość i charakter. W praktyce niejednokrotnie zdarza się bowiem, że chirurg plastyk zmuszony jest odradzać pacjentce zastosowanie sugerowanych przez nią implantów, które przykładowo rewelacyjnie sprawdziły się u jej przyjaciółki.  Każda pacjentka odbywająca konsultację przedzabiegową u chirurga plastyka, powinna zatem zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób dobiera on dla niej implant. Absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne jest dobieranie na tzw."oko".  Czujność pacjentki powinna być również wzmożona w przypadku dość łatwego namówienia lekarza do doboru implantu sporo większego, aniżeli ten który był pierwotnie przez niego zaproponowany.  Może to niestety świadczyć o małym doświadczeniu lekarza i jego materialnej, nieodpartej chęci wykonania zabiegu bez względu na bezpieczeństwo i interes pacjentki. Warto wiedzieć bowiem, że zbyt duży i ciężki implant pomimo często początkowego zadowolenia pacjentki, przyczynia się do znacznego przyśpieszenia procesu opadania piersi, który następuje z upływem lat. Często jest zatem tak, że wynik operacji z użyciem zbyt dużego implantu najpierw bardzo zadawala pacjentkę, lecz następnie zmusza ją do szybkiego wykonania zabiegu plastyki biustu, mającego na celu przywrócenie mu ładnego kształtu.   

 

Informacje ogólne o zabiegu i rehabilitacji 

 

W zależności od budowy fizycznej pacjentki, a także wielkości posiadanego biustu, protezy mogą być założone poprzez cięcie wykonane w fałdzie pod biustem, na granicy otoczki brodawki sutkowej lub poprzez cięcie w okolicy pachy. Sam implant może być umieszczony bezpośrednio pod gruczołem sutkowym, lub nieco głębiej - pod mięśniem piersiowym większym. 

Zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka może opuścić klinikę dzień po zabiegu. Końcówki rozpuszczalnych szwów zostają zdjęte po około 7 dniach. W celu zabezpieczenia stabilności implantów po zabiegu, jak również dla komfortu psychicznego pacjentek, po operacji należy używać specjalnego stanika protekcyjnego. Należy również uważać, aby ewentualne dotykanie, masowanie biustu po zabiegu było delikatne i wyważone. Nawet przez okres kilku miesięcy po zabiegu moze występować zjawisko nadwrażliwych sutków. Po okresie około trzech miesięcy tzw. „torebka”, która wytwarza się wokół każdego implantu, jest już na tyle silna, że zmiana jego ułożenia staje się niemożliwa. 

Po przeprowadzeniu zabiegu, ze względu na prawdopodobieństwo występowania bólu, należy przyjmować środki przepisane przez lekarza. Zwyczajowo w przypadku implantów wszczepionych pod gruczoł piersiowy występuje mniejszy ból. Jak podpowiada praktyka, większość pacjentek pojawiających się po 7 dniach na zdjęcie szwów twierdzi, iż czują już implanty jak własne ciało.

 

 

Znieczulenie                                                                                                                                        

Ogólne

 

Pobyt w klinice                                                                                                                                    

1-2 doby

 

Badania jakie należy wykonać przed zabiegiem                                                                                   

- grupa krwi
- morfologia z rozmazem, OB
- mocz, badanie ogólne
- koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)
- glikemia na czczo
- elektrolity (K, Na)
- jonogram, mocznik, kreatynina
- antygen HBS, HIV, HCV
- EKG z opisem
- USG piersi

 

Zdjęcia przed i po                                                                                                                              


Powiększenie piersi - galeria zdjęć przed i po

  

     

Używamy wyłącznie bezpiecznych implantów z dożywotnią gwarancją, firmy Mentor i Allergan (Natrelle)