Plastyka szyi

Kobieta po plastyce podbrodka


Szyja jest kolejnym elementem naszego ciała, który na skutek spadku elastyczności skóry, przypomina o naszym starzeniu się. Niestety pomimo stosowania różnego rodzaju kremów, balsamów, a także ćwiczeń podbródka, wielokrotnie jedynym sposobem na wyraźne odmłodzenie wyglądu szyi jest zbieg chirurgiczny – lifting szyi (plastyka szyi). Ma on na celu zwiększenie napięcia mięśni szyi oraz skóry na niej się znajdującej. Bardzo często przy okazji tego zabiegu, chirurg plastyk pozbywa się także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu z szyi pacjentki znikają widoczne wcześniej zmarszczki oraz obwisłe fałdy skóry. Uzyskuje ona dzięki temu świeży, zdecydowanie odmłodzony wygląd.


Informacje ogólne o zabiegu i rehabilitacji

Plastyka szyi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj około 2 godzin. Wykonanie nacięcia chirurgicznego w naturalnych fałdach skóry w okolicy podżuchwowej powoduje, że z czasem blizna ta jest naturalnie niezauważalna. W trakcie zabiegu mięśnie i skóra szyi są w odpowiedni sposób naciągane, zaś nadmiar skóry zostaje usunięty. Dzięki temu szyja uzyskuje efekt odmłodzenia i świeżości, który ku zadowoleniu pacjentek utrzymuje się przez wiele lat.

Przez okres 10 dni po zabiegu należy bezwzględnie unikać dużej aktywności fizycznej. Poruszanie szyją po zabiegu musi być ograniczone i przez jakiś czas obracamy się „całym ciałem”, a nie samą głową. Po zabiegu występuje najczęściej opuchlizna i zasinienia, które jednak są standardowe dla większości operacji plastycznych. Ewentualne powikłania pooperacyjne w przypadku liftingu szyi występują bardzo rzadko, a mogący czasowo wystąpić miejscowy brak czucia – zanika.