Plastyka pochwy

Kobieta po plastyce podbrodka


Plastyka pochwy czyli inaczej waginoplastyka w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym chirurgicznym zabiegiem kosmetycznym wykonywanym u kobiet. Znajduje ona zastosowanie szczególnie wśród Pań, u których na skutek przebytych porodów nastąpiło rozciągnięcie, bądź też uszkodzenie pochwy i krocza. Negatywnym efektem takiego zdarzenia jest między innymi rozluźnienie się mięśni pochwy co prowadzi bezpośrednio do spadku jakości współżycia seksualnego. Coraz częściej właśnie ten argument stanowi główną przyczynę poddania się zabiegowi plastyki pochwy. Aktualnie, w odróżnieniu od przeszłości można odnieść wrażenie, że zarówno wygląd jak i prawidłowe funkcjonowanie okolic intymnych znacznie rzadziej stanowi już temat tabu. Ta pozytywna zmiana jest szczególnie istotna dla Pań, dla których wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych, jest przyczyną dyskomfortu, a czasem również wstydu i skrępowania.
Warto również podkreślić, że wśród coraz częściej wykonywanych zabiegów kosmetoginekologicznych (często plastyka pochwy jest z nimi łączona) jest labioplastyka tj. zmniejszenie warg sromowych pacjentki, lub też  zmniejszenie wzgórka łonowego dokonane poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i przemodelowanie okolicy nad sromem.

W UNI KLINIK wszystkie zabiegi kosmetoginekologiczne wykonywane są przez specjalizującą się w nich od lat Panią dr Olgą Błaszczak - Galewską. Ze względu na fakt iż jest ona ginekologiem, położnikiem, a zarazem posiada ogromne doświadczenie w zakresie wykonywania operacji plastycznych pochwy, w naszym przekonaniu jest to idealne rozwiązanie dla naszych pacjentek. Dodatkowo należy podkreślić również,  że obok doskonałego fachowca, także oferta cenowa UNI KLINIK w zakresie kosmetoginekologii jest niezwykle atrakcyjna, o czym mogą przekonać się Państwo tutaj.

Waginoplastyka - zabieg i rehabilitacja

Plastyka pochwy jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu dożylnym, zewnątrzoponowym  lub miejscowym. Waginoplastyka trwa zazwyczaj około od 1 godziny do 1,5 godziny i polega na chirurgicznym wyprofilowaniu kształtu pochwy zgodnie z oczekiwaniami pacjentki i sztuką lekarską. Warto zauważyć, że plastyka dotyczy zarówno śluzówki jak i mięśniówki pochwy, dzięki czemu możliwa jest właśnie poprawa jakości współżycia fizycznego. W przypadku pacjentek, u których występują wrodzone wady rozwojowe pochwy, najczęściej sprowadzające się do występowania różnego rodzaju przegród utrudniających współżycie, chirurg usuwa zbędne tkanki i zamyka ranę. Na koniec chirurg wykonuje plastykę krocza.

Dzięki zastosowaniu rozpuszczalnych szwów, pacjentka ma zapewniony większy komfort pooperacyjny. Przez około tydzień czasu po plastyce pochwy u pacjentki może występować obrzęk oraz miejscowy ból. Do jego uśmierzenia wystarczają zazwyczaj ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Podobnie jak w przypadku zmniejszenia warg sromowych, po zabiegu jeszcze większą rolę aniżeli normalnie odgrywa higiena osobista miejsc intymnych. Po zabiegu należy się również szczegółowo stosować do wytycznych lekarza, co pozwala na szybki powrót do pełnej aktywności. Przez około 6-8 tygodni zalecane jest powstrzymywanie się od kontaktów seksualnych.

 

Znieczulenie                                                                                                                                        

Podpajęczynówkowe, ogólne lub miejscowe

 

Pobyt w klinice                                                                                                                                    

Pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia, ewentualnie zostaje na 1 dobę

 

Badania jakie należy wykonać przed zabiegiem                                                                                   

- cytologia (ważna 1 rok)
- USG narządu rodnego (aktualne 3 miesiące)

- grupa krwi
- koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)

- morfologia z rozmazem, OB
- mocz, badanie ogólne
- elektrolity (K, Na)
- antygen HBS, HIV, HCV
- EKG z opisem