Plastyka piersi

Mid_7ec28306671fc83e636c067e470cf0f2


Damski biust będący niewątpliwie jednym z największych atrybutów kobiecego piękna, z biegiem upływającego czasu ulega niestety naturalnym zmianom estetycznym. Na skutek różnego rodzaju zdarzeń takich jak ciąża, karmienie piersią, istotne zmiany ciężaru ciała, utrata elastyczności skóry itp. kobiece piersi z czasem tracą swoją jędrność, młodość i zaczynają opadać. Część z Pań, dla których dyskomfort z tym związany jest zbyt duży, po stwierdzeniu bezskuteczności łagodnych form poprawy estetyki piersi (kremy, balsamy, masaże itp.), decyduje się na wykonanie przez chirurga plastyka zabiegu mastopeksji tj. plastyki piersi. Dzięki interwencji chirurga piersiom można przywrócić poprzedni estetyczny wygląd, a w niektórych przypadkach można im nadać wręcz ładniejszy kształt aniżeli ten, który występował u konkretnej osoby w przeszłości. Efekt ten można uzyskać przede wszystkim dzięki pozbyciu się nadmiaru zwiotczałej skóry, jak również dzięki estetycznemu zmniejszeniu przerośniętego sutka, co przywraca piersiom jędrność i młodszy wygląd.  

 

 

 

Informacje ogólne o zabiegu i rehabilitacji 

Zabieg mastopeksji wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin. Pacjentka kwalifikująca się do tego zabiegu musi przedstawić wyniki badań standardowe jak dla operacji piersi, a także musi charakteryzować się dobrym stanem zdrowia.

Efekt przeprowadzonej plastyki piersi jest zazwyczaj wieloletni, a ewentualne jego zmniejszenie lub utrata wynika przede wszystkim z ewentualnych kolejnych ciąż, istotnych zmian ciężaru ciała, elastyczności skóry itp.

Piersi bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu mogą być nabrzmiałe, zasinione i bolesne. Taki stan może trwać nawet  przez kilka tygodni po zabiegu (zazwyczaj ok. 4 tygodni) i w tym czasie piersi będą szczególnie wrażliwe na dotyk. Szwy zostają usunięte w dwóch etapach tj. częśc z nich po 7 dniach, pozostałe zaś po 14 dniach od operacji. Pacjentka podobnie jak w przypadku zabiegu powiększenia piersi, wyposażona zostanie w specjalistyczny stanik protekcyjny, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami chirurga. Ewentualny powrót do pracy,  o ile nie jest to oczywiście ciężka praca fizyczna związana z dźwiganiem ciężarów, możliwy jest po okresie 7-14 dni od zabiegu.

W zależności od stopnia opadnięcia biustu, jak również ze względu na samą wielkość biustu, blizny które powstają w wyniku przeprowadzenia zabiegu, mogą mieć różny kształt.

Blizny te, zwyczajowo po upływie kilku miesięcy przestają być widoczne. W ramach uczciwości i rzetelności zawodowej należy jednak stwierdzić, że istnieje również pewne ryzyko przerostu blizny, co skutkować może w przyszłości koniecznością jej chirurgicznego korygowania.

Blizny powstałe po mastopeksji, w przypadku wykonania zabiegu u kobiet z małym lub średnim biustem, u których występuje mała i średnia ptoza (opadnięcie piersi) będą przebiegać najłagodniej tj. wokół brodawki, lub też wokół brodawki oraz pionowo w dół od brodawki do fałdu podpiersiowego.

W przypadku natomiast gdy mamy do czynienia z biustem dość znacznie opadającym, najprawdopodobniej występować będą blizny w kształcie odwróconej litery „T” tj. blizna wokół brodawki, pionowa blizna w dół piersi oraz  blizna wzdłuż fałdu podpiersiowego.

Szczegółowa informacja na temat sposobu w jaki zostanie wykonany zabieg, możliwych efektach jakie przyniesie operacja, blizn jakie mogą po niej wystąpić, okresu rekonwalescencji itp. są zawsze przedstawione pacjentce w trakcie konsultacji u chirurga plastyka. W jej trakcie uzyskają Panie również wszelkie inne odpowiedzi na zapytania związane z zabiegiem.

 

 

 

Znieczulenie                                                                                                                                        

Ogólne

 

Pobyt w klinice                                                                                                                                    

1-2 doby

 

Badania jakie należy wykonać przed zabiegiem                                                                                   

- grupa krwi
- morfologia z rozmazem, OB
- mocz, badanie ogólne
- koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)
- glikemia na czczo
- elektrolity (K, Na)
- jonogram, mocznik, kreatynina
- antygen HBS, HIV, HCV
- EKG z opisem
- RTG klatki piersiowej
- USG piersi

 

Zdjęcia przed i po                                                                                                                              


Korekta powiek - galeria zdjęć przed i po