Plastyka brzucha

Mid_a50accc37501a3c5dcfd19558abce1ef


Plastyka brzucha jest operacją plastyczną, która przynosi zazwyczaj  spektakularne efekty. Zabieg ten wykonuje się u osób posiadających zbyt duży, obwisły brzuch, bądź też u osób, u których na brzuchu, na przykład na skutek  znacznego spadku masy ciała, znajduje się zbyt duża ilość skóry, która nie była w stanie się obkurczyć. Zabieg ten polega na umiejętnym usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej oraz odpowiednim naciągnięciu powięzi mięśni brzucha. Dzięki temu podbrzusze ulega rozprostowaniu i estetycznemu wygładzeniu. Warto podkreślić, że plastyka brzucha jest bardzo często łączona z liposukcją, co daje bardzo widoczne efekty.

Podobnie jak w przypadku liposukcji należy pamiętać, aby nie traktować tej operacji jako metody na odchudzanie się, lecz wyłącznie jako sposób na wymodelowanie sylwetki.

 

 

 

 

 

Informacje ogólne o zabiegu i rehabilitacji

Plastyka brzucha jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. W zależności od zakresu zabiegu trwa on od najkrócej około 2 godzin (tzw. miniabdominoplastyka) zazwyczaj do 4 godzin. W przypadku gdy zabieg jest poprzedzony liposukcją, to na wstępie wykonuje się odessanie podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej. Kolejnie wykonuje się cięcie chirurgiczne, które standardowo przebiega od kości biodrowej z jednej strony, następnie powyżej linii owłosienia łonowego do drugiej kości biodrowej. Linia cięcia w określonych przypadkach może być krótsza, jednakże zawsze zależy to od konkretnego przypadku pacjenta i zakresu zabiegu, który ma zostać u niego wykonany. Po oddzieleniu skóry od ściany brzusznej i odkryciu mięśni prostych brzucha chirurg dokonuje ich zebrania i naciągnięcia, a następnie zszycia.  W przypadku usuwania dużej ilości nadmiaru skóry konieczne jest wtórne prawidłowe ułożenie pępka. Odbywa się to poprzez oddzielenie pępka od dotychczasowej warstwy skóry, a następnie po usunięciu jej nadmiaru i wycięciu w naciągniętej skórze odpowiedniego otworu,  dopasowanie pępka do otworu i jego zszycie z naciągniętą skórą.

Ból  występujący po plastyce brzucha wiąże się przede wszystkim z zazwyczaj dość rozległą linią cięcia oraz faktem naruszenia powięzi mięśniowej. Ustępuje on po kilku lub kilkunastu dniach w trakcie których stosuje się środki przeciwbólowe. Pobyt w klinice powinien trwać około 2-3 dni. Dla zmniejszenia napięcia powłok brzusznych, po zabiegu większość czasu  pacjent spędza w łóżku  zgięty w biodrach i kolanach. Ból występuje zazwyczaj przy zmianie położenia ciała, kaszlu itp. W tym czasie brzuch jest zabandażowany. Powrót do pracy następuje zazwyczaj po upływie 3-4 tygodni.

 

 

Znieczulenie                                                                                                                                        

Ogólne

 

Pobyt w klinice                                                                                                                                    

2-3 doby

 

Badania jakie należy wykonać przed zabiegiem                                                                                   

- grupa krwi
- morfologia z rozmazem, OB
- mocz, badanie ogólne
- koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)
- glikemia na czczo
- elektrolity (K, Na)
- jonogram, mocznik, kreatynina
- antygen HBS, HIV, HCV
- EKG z opisem

 

 Zdjęcia przed i po                                                                                                                               

 

Plastyka brzucha - galeria zdjęć przed i po