Lifting skroniowy

Lifting skroniowy przeprowadza się poprzez naciągnięcie skóry na czole i skroniach, a następnie poprzez wycięcie jej nadmiaru i ponowne zszycie naprężonej już skóry. Dzięki temu poprzeczne bruzdy na czole oraz między brwiami ulegają wyprostowaniu. Można również dodatkowo podnieść brwi i wygładzić górne powieki. Po takim zabiegu twarz jest pogodniejsza i sprawia wrażenie bardziej wypoczętej.
Zabieg ten jest najczęściej łączony z klasycznym liftingiem twarzy. Dzięki temu cała twarz odzyskuje młodość. Operacja ta, może być jednak oczywiście wykonywana samoistnie u osób, u których górna część twarzy wygląda sporo starzej aniżeli jej dolna część. Nie jest określony konkretny wiek, kiedy należałoby się poddać liftingowi skroniowemu. Zazwyczaj decyzja o wykonaniu operacji wynika z niezdowolenia z postępującego naturalnego procesu starzenia się (bruzdy na czole, pomiędzy brwiami i u nasady nosa, opuszczające się łuki brwiowe i kąciki oczu).
Dzięki podniesieniu zewnętrznych części brwi, udaje się nadać twarzy pogodniejszy wyraz. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
Linia cięcia biegnie kilka centymetrów powyżej linii brzegu włosów. Dlatego też we włosach należy wystrzyc wąską ścieżkę, przez którą będzie przebiegać cięcie. W kolejnym etapie skórę preparuje się od podłoża, naciąga ją, a jej nadmiar usuwa. Według uznania i doświadczenia chirurga można również przeciąć lub usunąć część mięśnia czołowego powodującego marszczenie czoła i powstawanie poprzecznych bruzd. Takie rozwiązanie pozwala na dłuższe utrzymanie efektów operacji. Na koniec należy dokonać zszycia skóry i założyć opatrunek. Cała operacja trwa zazwyczaj około 2-3 godzin.
Niewielki ból mogący zaistnieć po operacji zwalczany jest przy pomocy standardowych środków przeciwbólowych. Zasinienia i obrzęk bedący naturalną rzeczą po operacji ustępuje zazwyczaj w ciągu 7 - 10 dni. Po 14 dniach od zabiegu zdjęte zostają wszystkie szwy.