Labioplastyka

Kobieta po plastyce podbrodka


Labioplastyka czyli korekta warg sromowych, jest chirurgicznym zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu zmniejszenie rozmiaru wewnętrznych (mniejszych) warg sromowych. Ze względu na fakt, iż ich wygląd w nierzadkich przypadkach jest przyczyną wstydu i dyskomfortu kobiet, ich ewentualna korekta pozwala na przywrócenie pacjentce pewności siebie oraz poprawy samopoczucia. Jednakże nie tylko względy estetyczne determinują pacjentki do wykonania labioplastyki.  W wielu przypadkach wargi sromowe mogą być również przyczyną dyskomfortu fizycznego kobiet, w tym także w trakcie wykonywania przez nie standardowych czynności życia codziennego takich jak jazda na rowerze, spacer, współżycie fizyczne itp. Dochodzić zatem może do obtarć, uszkodzeń wrażliwych części intymnych. Zapewne z tego też powodu w ostatnim okresie czasu kosmetoginekologia jest bardzo popularna.

W UNI KLINIK wszystkie zabiegi kosmetoginekologiczne wykonywane są przez specjalizującą się w nich od lat Panią dr Olgą Błaszczak - Galewską. Ze względu na fakt iż jest ona ginekologiem, położnikiem, a zarazem posiada ogromne doświadczenie w zakresie wykonywania operacji plastycznych pochwy, w naszym przekonaniu jest to idealne rozwiązanie dla naszych pacjentek. Dodatkowo należy podkreślić również, że obok doskonałego fachowca, także oferta cenowa UNI KLINIK w zakresie kosmetoginekologii jest niezwykle atrakcyjna, o czym mogą przekonać się Państwo tutaj.

Informacje ogólne o zabiegu i rehabilitacji


Labioplastyka może być wykonywana zarówno w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub dożylnym. Zabieg powinien być wykonany w pierwszej fazie cyklu, gdyż wtedy występuje najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań krwotocznych. Zabieg zazwyczaj trwa krócej niż godzinę. Dla uzyskania możliwie najbardziej naturalnego efektu, istnieje kilka technik operacyjnych. Labioplastyka wykonywana jest poprzez klinowe wycięcie nadmiaru tkanek oraz ponowne zszycie brzeg do brzegu, lub też poprzez usunięcie zewnętrznego pasma tkankowego na całej długości idąc od okolicy łechtaczki, aż do okolicy spoidła tylnego.

Na potrzeby zabiegu korzysta się ze szwów rozpuszczalnych, co zapewnia pacjentkom większy komfort. Korekta warg sromowych skutkuje bardzo małymi bliznami, a rany goją się stosunkowo szybko. Jednak należy pamiętać, że jest to okolica bardzo wrażliwa i przez kilka dni po zabiegu obok czasowego obrzęku występować może związany z poruszaniem się pacjentki dyskomfort. Odczucia te zwyczajowo ustępują po około tygodniu lub dwóch. Labioplastyka powoduje, że jeszcze większą rolę niż normalnie odgrywa higiena osobista miejsc intymnych. Specjalna pielęgnacja ran powinna być praktykowana w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu. Obowiązkowo należy brać prysznic raz, lub dwa razy dziennie oraz myć części intymne po każdym skorzystaniu z toalety. Zaleca się również, aby w okresie około sześciu tygodni po zabiegu unikać stosunków seksualnych.

 

Znieczulenie                                                                                                                                        

Podpajęczynówkowe, ogólne lub miejscowe.

 

Pobyt w klinice                                                                                                                                    

Pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia, ewentualnie zostaje na 1 dobę

 

Badania jakie należy wykonać przed zabiegiem                                                                                   

- cytologia (ważna 1 rok)
- USG narządu rodnego (aktualne 3 miesiące)

- grupa krwi
- koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR)

- morfologia z rozmazem, OB
- mocz, badanie ogólne
- elektrolity (K, Na)
- antygen HBS, HIV, HCV
- EKG z opisem