Faq

ogrod na naszej posesji

 

Czy trzeba wykonać dodatkowe badania przed operacją?

Przed każdą operacją powinno się wykonać badania dodatkowe, na które kieruje lekarz podczas konsultacji. Konieczne jest pobranie krwi na badanie morfologii i układu krzepnięcia. Potrzebne jest również oznaczenie grupy krwi. Jeżeli ma Pani oznaczona grupę krwi, wystarczy zabrać ze sobą to badanie. Grupa krwi pozostaje taka sama w ciągu całego życia. Warto tez oznaczyć antygen HBs (żółtaczki) i jonogram ( czyli zawartość sodu i potasu we krwi). W czasie konsultacji lekarz zadecyduje, czy potrzebne są inne badania, takie jak EKG lub prześwietlenie zatok obocznych nosa. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, zwłaszcza w krzepnięciu krwi, nie powinno się wykonywać operacji. Wykonanie tych badań pozwoli na ocenę stopnia ryzyka operacji.

Badania jakie należy wykonać :

 

D49a064c5a31cfdb4199a042cab59691



Chcę powiększyć sobie piersi. Byłam już u kilku lekarzy i każdy proponuje mi innego kształtu i rozmiaru implanty, niektórzy nawet mówią, że tylko ode mnie zależy, jakiej wielkości implanty mogę dać sobie założyć. Jak to jest naprawdę?

Zwykle podczas konsultacji lekarz mierzy piersi pacjentki. Åšrednica implantu nie powinna być większa niż średnica piersi, bowiem zachodzi obawa, że implant będzie dochodził aż pod pachę. Doświadczony chirurg plastyk dobiera nie tylko wielkość, ale i kształt implantu. Pacjentki szczupłe, które chcą mieć duże piersi, powinny mieć założone implanty o wysokim profilu, czyli sterczące, ze średnica mniejszą od protez okrągłych. Z kolei implanty anatomiczne, w kształcie łzy, są odpowiednie dla pań o trochę obwisłych piersiach. Uzyskuje się w ten sposób piersi bardziej naturalne zwłaszcza u pań, które wykarmiły dzieci. W mojej klinice pacjentki mierzą przed lustrem testowe protezy i mogą ocenić, który kształt i wielkość im odpowiadają.

 

Czy może się zdarzyć, że mój organizm odrzuci protezy i odczyn na nie będzie tak duży, że trzeba będzie je wymienić?

Od 15 lat nie było ani jednego przypadku odczynu alergicznego na protezy. Takie sytuacje zdarzały się dawniej sporadycznie, ale na szczęście firma, która produkowała wadliwe implanty, nie istnieje już na rynku polskim. Miałem pacjentkę, której organizm nie tolerował protez, i wszczepiłem jej odpowiednio wybrane implanty, które zostały dobrze przyswojone.

Jestem zainteresowana poddaniu się zabiegowi liposukcji. Przechodziłam kilkakrotnie kuracje odchudzające, lecz efekt był inny, niż oczekiwałam. Chudła twarz i piersi, a uda nadal były grube. Czy po operacji uda będą tyły ponownie, czy efekt ten utrzyma się na długo?

Zabieg odsysania tłuszczu powoduje, ze tkankę tłuszczowa usuwa się bezpowrotnie. Uważa się ze człowiek przez całe życie ma tę samą ilość komórek tłuszczowych. Ich specyfiką jest możliwość praktycznie nieograniczonego powiększania się. Kiedy już się powiększą, nie chcą oddawać nagromadzonego materiału, dlatego tak trudno się odchudzić. Oczywiście pewną rolę odgrywają tu hormony: na przykład kobiety tyją w udach, a mężczyźni na brzuchu. Po operacji tkanka tłuszczowa się nie odnawia. Można powiedzieć że miejsca odsysane nie tyją. Pomimo to prosimy każdą pacjentkę, aby starała się utrzymać jednakowa wagę. Zaobserwowano, że osobom, które tyją po operacji, zmienia się sylwetka: mogą utyć ramiona, brzuch, może odłożyć się tłuszcz na karku. Jest to więc zabieg dla osób dbających o siebie, uprawiających sport i unikających przejadania się.

Mam 50 lat i z czasem mój brzuch stał się okropny. Jest tłusty, a skóra w podbrzuszu po prostu wisi. Czy mam szansę na przywrócenie jego dawnego kształtu?

Jedyną możliwością jest wykonanie plastyki brzucha. Często operacje tę łączymy z odsysaniem tkanki tłuszczowej. Można odessać tłuszcz z bioder i tzw. uchwytów miłości - czyli z miejsc ponad kością biodrową - aby poprawić ich kształt. Zasada jest taka, ze odsysamy tkankę tłuszczową z bocznych powierzchni brzucha, a część środkową leczymy operacyjnie przez wycięcie nadmiaru skóry.

Byłam u chirurga plastyka w celu konsultacji. Uzgodniliśmy ze poddam się liftingowi twarzy. Otrzymałam formularz zgody na operację, w którym jest napisane, że po zabiegu może wystąpić depresja. Nie rozumiem tego.

Wszelkie zabiegi operacyjne wiążą się z emocjami. Każdy z nas podświadomie obawia się, ze może się zdarzyć coś, co spowoduje że będziemy oszpeceni. Są to niezwykle rzadkie przypadki i doświadczony chirurg plastyk zrobi wszystko, aby do tego nie dopuścić. Jednak po operacji wątpliwości ponownie wracają. Zadajemy sobie pytanie, czy było warto. Twarz jest obrzęknięta i posiniaczona, naciągnięta i obolała. Zapytujemy się, czy obrzęki ustąpią, i co będzie, gdy utrzymają się na zawsze. Narasta w nas lęk przed reakcja otoczenia. W Polsce trudno jest się przyznać do wykonania operacji, prawie wszystkie moje pacjentki ukrywają fakt, że były operowane. W najcięższej sytuacji są panie, których najbliżsi uważają, ze pieniądze wydane na operację mogłyby mieć inne przeznaczenie. Nie jest łatwo dać sobie radę z tymi problemami i trzeba rozważyć, czy zdołamy się z tym uporać.

Słyszałam o aquamidzie. Chcę powiększyć sobie usta. Co to jest za preparat?

Aquamid jest to preparat zawierający 97,5 % wody, pozostały składnik powoduje że zamienia się ona w galaretkę, która uniemożliwia wchłonięcie się lub przemieszczenie tego preparatu. Preparat jest prosty w użyciu i daje natychmiastowy efekt. Można nim powiększyć usta, policzki, wygładzić zmarszczki pomiędzy brwiami lub zbyt głębokie fałdy nosowo wargowe. Zacząłem go tez stosować do powiększenia brody lub wyrównania nosa. Jest o wiele prostszy w użyciu niż wszczepianie implantów powiększających policzki. Nie obserwowano istotnych powikłań. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy się opalać gdyż preparat może się wchłonąć.

Moja koleżanka chodziła na zabiegi BTL i muszę powiedzieć, ze efekt jest bardzo dobry. Proszę mi powiedzieć cos więcej o tej metodzie.

Jest to nowa metoda, która była wykorzystana w programie "Chcę być piękna". Dzięki niej udało się wygładzić uda uczestniczek tego serialu. Zabieg polega na użyciu lasera biostymulującego i sondy z podczerwienią oraz zastosowania prądu. Uda smarowane są preparatem zawierającym roztwór aminokwasów i wyciągi z roślin kambodżańskich, które mają działanie antycellulitowe. Zabieg poprawia strukturę tkanki podskórnej, polepsza mikrokrążenie i cyrkulowanie chłonki, jak również napięcie mięśni. Preparaty te mogą wniknąć głęboko dzięki działaniu prądu. Zabieg jest bezbolesny. Może być zastosowany na uda, pośladki, ramiona, brzuch i twarz. Na twarzy ma działanie przeciw zmarszczkowe.

Lasery są obecnie modne. Proszę o przedstawienie ich zastosowań.

Zależenie od światła wyemitowanego przez laser można uzyskać różne efekty. Za pomocą intensywnego czerwonego światła może dojść do zniszczenia w skórze melaniny, która pochłonie głównie światło ultrafioletowe i czerwone. Wchłonięcie przez nią tego światła doprowadza do jej zniszczenia, bez uszkodzenia tkanek okolicznych. Jest to więc działanie wybiórcze. Dzięki temu możemy pozbyć się przebarwień i niektórych znamion na skórze. Poprzez działanie na hemoglobinę krwi laser koaguluje krew i w ten sposób zamyka drobne naczynia krwionośne. Wykorzystano to w usuwaniu tzw. pajączków, czyli drobnych naczyń żylnych na skórze nóg.
Lasery są również wykorzystywane do permanentnego usunięcia włosów. Aby zniszczyć cebulki włosowe trzeba zadziałać na komórki rozrostowe włosa temperaturą około 70°C, a włos musi się znajdować w fazie rozrostu. Dlatego zabieg ten, który niestety nie jest całkowicie bezbolesny, należy powtórzyć kilkakrotnie. Laser plasmalite FPL posiada na szczęście chłodzenie, które zmniejsza przykre dolegliwości.

Działanie na blizny - laser powoduje zmiękczenie świeżych blizn i stymuluje fibroblasty, które wytwarzają kolagen.
Usuwanie tatuaży - laser upłynnia kolory tatuażu za pomocą temperatury, co ułatwia krwi i chłonce usunięcie ich z ciała. Dzięki temu tatuaż staje się jaśniejszy, aż do zniknięcia. Oczywiście musi to być seria zabiegów.

Trądzik - za pomocą lasera zmniejsza się nadprodukcję łoju w skórze, co ogranicza infekcje towarzyszące zwykle tej dolegliwości.
Trądzik różowaty - laser zwiększa odporność komórek wytwarzających kolagen, przez co pobudza fibroblasty do wytworzenia nowej warstwy zdrowej i grubszej skóry.

Znamiona naczyniowe- dzięki uszkodzeniu hemoglobiny dochodzi do koagulacji białek krwi i stopniowego zamykania się naczyń w znamieniu, czyli do jego zblednięcia.